Aktuality 2021/2022

Volary končí na 10. místě

28.5 2022 HBC Volary Flames - HC Dranreb Nová Včelnice 4:11 (2:5,1:2,1:4)

Branky a asistence: Dočekal (Horák P.), Nechutný (Švec Mar.), Dočekal (Dyba, Nechutný)PP, Dyba (Nechutný) - Strašík (Koranda, Kubín Mir.), Vácha (Strašík)PP, Koranda (Vácha, Kupka), Koranda (Vácha, Kubín Mir.), Strašík (Koranda), Strašík (Sedlák), Sedlák (Kubín Mir., Vácha), Strašík (Koranda), Vácha (Koranda, Sedlák), Strašík (Koranda), Strašík (Vácha, Koranda)PP.

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Kodrle, obránci: Dyba "C", Horák J., Vrzal, útočníci: Nechutný "A", Dočekal, Švec Mar., Horák P.

28.5. 2022 HC Dranreb Nová Včelnice - HBC Volary Flames 4:4 (1:2,2:0,1:2)

Branky a asistence: Koranda (Sedlák), Koranda, Kupka (Kubín Mir., Strašík), Novák (Strašík) - Švec Mar. (Dočekal), Dočekal (Švec Mar., Nechutný), Nechutný (Horák P.), Dočekal (Horák P., Nechutný).

Zápasy zhodnotil kapitán týmu David Dyba: Na poslední dvojzápas s Novou Včelnicí o 9. - 10. místo vyrazil náš celek pouze se 7 hráči + gólman, což bylo velmi obtížné, ale porvali jsme se s tím statečně a myslím si, že jsme ostudu neudělali. Prohráli jsme první zápas 11-4 což bylo pro nás zklamání, ale i přes veškeré vyčerpání a ztrátu sil, jsme naplno vstoupili do druhého utkání s tím soupeře potrápit, užít si poslední utkání sezóny a udělat slušný výsledek což se nám povedlo. Po těžkém boji ve druhém zápase jsme remizovali 4-4, pouze gól nám chyběl k tomu abychom šli do prodloužení a pokoušeli se v něm urvat pro sebe 9. místo. Za tento dvojzápas děkuji všem klukům, se kterými jsem byl na hřišti, nemáme se za co stydět, dali jsme do toho srdce a nevzdali se, každý udělal maximum co bylo v jejich silách, od takovýchto zápasů bychom se měli odrážet a posunovat naše výkony ku předu.

Zápasy o 9. - 10. místo, po domluvě se obě útkání odehrájí v N. Včelnici

1. zápas 28.5. 2022 (sobota) 10:00 HBC Volary Flames - HC Dranreb Nová Včelnice

2. zápas 28.5. 2022 (sobota) 12:30 HC Dranreb Nová Včelnice - HBC Volary Flames

Boj o 7. místo končí

21.5. 2022 HBC Volary Flames - SK Kalich Tábor 0:16 (0:2,0:6,0:8)

Branky a asistence: Gärtner (Machálek M., Janoušek), Machálek M. (Špale, Gärtner)SH, Machálek M. (Gärtner, Menzel), Vlnatý (Menzel, Prštický)PP, Hofbauer (Prštický, Špale), Prštický (Menzel, Špale), Košárek (Vlnatý, Trčka), Hofbauer (Menzel, Machálek M.), Machálek M. (Gärtner, Špale), Kováč (Košárek, Prštický), Košárek (Trčka, Machálek R.), Menzel (Špale, Machálek M.), Machálek R. (Košárek, Trčka), Košárek (Machálek R., Trčka), Kováč (Hofbauer, Prštický), Trčka (Prštický, Špale)PP.

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Petzi, obránci: Dyba "C", Nechutný "A", Horák P. ml. "A", Horák J., útočníci: Dočekal, Svintek L., Koubek, Kub, Kučera, Horák P, Balica, Švec Mir., Vrzal.

Zápas zhodnotil kapitán týmu David Dyba: K dnešnímu zápasu o všechno s Táborem jsme od začátku chtěli změnit nepříznivý stav série , ale to se nám nepovedlo od začátku třetiny jsme prohrávali , drželi jsme se soupeřem krok jen jednu třetinu a to je špatně!! Síly docházeli , nechávali jsme se zbytečné vylučovat a soupeř tyto situace trestal , zápas ovlivnilo i to, že se nám během hry zranili tři hráči a dohrávali jsme zápas s torzem sestavy. Táboru přeju hodně štěstí do dalších bojů a gratuluju!! My se z těchto lekcí co jsme dostali musíme oklepat a připravit se na závěrečný boj o 9-10. místo s Novou Včelnicí .. děkuji všem za dnešní návštěvu.

Semifinále o 7. místo 3. - příp. 4. zápas

3. zápas 21.5. 2022 (sobota) 13:00 HBC Volary Flames - SK Kalich Tábor

Příp. 4. zápas 22.5. 2022 (neděle) 13:00 HBC Volary Flames - SK Kalich Tábor

Plameny ani napodruhé nenašli recept na Tábor

15.5. 2022 SK Kalich Tábor - HBC Volary Flames 9:1 (3:0,2:0,4:1)

Branky a asistence: Gärtner (Veleba J., Vlnatý), Trčka (Ent, Košárek), Prštický (Hanzal L., Kováč), Veleba J. (Prštický, Kováč), Prštický (Machálek M., Vlnatý), Ent (Trčka, Veleba J.), Prštický (Kováč, Hanzal L.), Prštický (Hanzal L., Vlnatý), Hanzal L. (Prštický, Špale) - Horák P. ml. (Svintek L.).

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Švec Mar., obránci: Dyba "C", Nechutný "A", Horák P. ml. "A", Horák J., útočníci: Dočekal, Svintek L., Riedl, Švec Mir., Kub, Kučera, Horák P., Andraschko, Vrzal.

Zápas zhodnotil kapitán týmu David Dyba: Do dnešní zápasu, jsme chtěli nastoupit aktivněji než včera kdy zápas pro nás skončil debaklem, přibylo nám dnes do sestavy pár navrátilců, zpočátku vše vypadalo dobře drželi jsme v pár pasážích se soupeřem krok, jen nakonec jsme to byli my, kteří tahali za kratší provaz v zápase, byli jsme střelecky málo aktivní, nechávali se zbytečné vylučovat a na to vše jsme i v tomto utkání doplatili, nezbyde nic jiného než doma v Prachaticích bojovat a odvrátit konec série a také ukázat se v lepším světle než v těch dvou utkáních !!!!

Tábor v prvním semifinále o. 7 místo rozstřílel Volary

14.5. 2022 SK Kalich Tábor - HBC Volary Flames 20:1 (8:0,5:0,7:1)

Branky a asistence: Hanzal L. (Hofbauer, Prštický), Veleba J. (Gärtner, Menzel), Trčka (Špale, Košárek), Prštický (Hofbauer, Hanzal L.), Hofbauer (Prštický, Hanzal L.), Menzel (Gärtner, Machálek M.)PP, Menzel (Špale, Janoušek)PP, Trčka (Machálek M., Veleba J.), Machálek M. (Gärtner, Menzel), Gärtner (Menzel, Vlnatý), Košárek (Trčka, Ent), Machálek M. (Menzel, Vlnatý), Ent (Trčka, Špale)PP, Prštický (Hanzal L., Hofbauer), Menzel (Machálek M., Gärtner), Košárek (Špale, Ent), Machálek M. (Gärtner, Menzel)SH, Vlnatý (Menzel, Gärtner), Trčka (Machálek R., Ent), Hofbauer (Hanzal L., Prštický) - Horák P. ml. (Svintek L.).

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Petzi, obránci: Dyba "C", Nechutný "A", Horák P. ml. "A", Švec Mar., útočníci: Dočekal, Svintek L., Koubek, Kučera, Riedl, Andraschko, Vrzal.

Zápas zhodnotil Lukáš Svintek: Do dnešního zápasu jsme vstoupili velice špatně, nepovedlo se nám zachytit rychlý nastup soupeře, který to chtěl dnes víc než my. Zítra je nový zápas, do kterého musíme vstoupit s čistou hlavou a jít si to v první řadě užít.

Play-down semifinále - na 3. vítězná utkání

1. zápas 14.5. 2022 (sobota) 13:00 SK Kalich Tábor - HBC Volary Flames

2. zápas 15.5. 2022 (neděle) 10:00 SK Kalich Tábor - HBC Volary Flames

Plameny postupují do semifinále o 7. místo

8.5. 2022 HBC Volary Flames - SK Pedagog České Budějovice "B" 4:1 (0:0,1:0,3:1)

Branky a asistence: Dyba (Nechutný)PP, Dočekal, Nechutný (Horák J.)PP, Švec Mir. (Svintek L.) - Chudomel.

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Švec Mar., obránci: Dyba "C", Nechutný "A", Horák P. ml. "A", Horák J., útočníci: Dočekal, Svintek L., Koubek, Kučera, Švec Mir., Kub, Andraschko, Riedl, Dalík, Horák P., Vrzal.

Zápas zhodnotil kapitán týmu David Dyba: Dnešní zápas, byl pro nás zápasem o všechno, mohla nám skončit sezóna, ale s takovou myšlenkou jsme do zápasu nešli a hned od začátku jsme byli střelecky aktivnější, delší dobu se nám nepodařilo najít recept na gólmana hostí, ale nakonec se nám podařilo na něj vyzrát a zaslouženě jsme šli pro vítězství, celý tým bych za dnešní i včerejší výkon pochválil, bylo to super a děkuji moc za postup, za další zápasy s vámi a let´s go Flames, pojďme i ten Tábor potrápit.

První zápas skončil remízou

7.5. 2022 SK Pedagog České Budějovice "B" - HBC Volary Flames 3:3 (1:1,0:0,2:2)

Branky a asistence: Chudomel (Jirásek), Sedlák (Chudomel, Smetana)PP, Chudomel (Major) - Švec Mir. PP (Svintek L.), Riedl (Dyba), Kučera.

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Petzi, obránci: Dyba "C", Nechutný "A", Horák P. ml. "A", Horák J., útočníci: Svintek L., Dočekal, Švec Mar., Kučera, Kub, Švec Mir., Andraschko, Riedl, Horák P., Vrzal.

Zápas zhodnotil asistent kapitána týmu Ondřej Nechutný: Dobývali jsme branku soupeře téměř celý zápas, ale nepodařilo se nám vstřelit víc než 3 góly. Na konci jsme to měli udržet, jenže jsme dostali dva slepené góly v rozmezí 4 vteřin a dovoli jsme soupeři zbytečně vyrovnat. Zítra nás čeká odveta ve který se budeme snažit uspět a prodloužit si sezónu. Přijďte nás podpořit!

Play-down čtvrtfinále

1. zápas 7.5. 2022 (sobota) 12:00 SK Pedagog České Budějovice "B" - HBC Volary Flames

2. zápas 8.5. 2022 (neděle) 16:00 HBC Volary Flames - SK Pedagog České Budějovice "B"

Volarští v posledním zápase základní části porazili Novou Včelnici

1.5. 2022 HBC Volary Flames - HC Dranreb Nová Včelnice 5:4 (1:1,3:1,1:2)

Branky a asistence: Svintek L. (Dočekal, Švec Mar.), Horák P. ml. (Svintek L.), Švec Mar., Svintek L. (Kub, Dyba), Dočekal (Svintek L., Švec Mar.) - Strašík (Hekrle), Strašík (Sedlák), Vácha (Křivánek), Strašík (Hekrle)PP.

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Petzi, obránci: Dyba "C", Nechutný "A", Horák P. ml. "A", Bednář, útočníci: Svintek L., Dočekal, Koubek, Švec Mar., Kub, Vrzal.

Zápas zhodnotil kapitán týmu David Dyba: Poslední domácí zápas základní části jsme sehráli s celkem z Nové Včelnice, našemu týmu šlo stále ještě o lepší umístění v tabulce pro play-down, kde nás čeká celek SK Pedagog České Budějovice "B". K zápasu jsme přistoupili aktivně a zodpovědně, v zápase jsme měli dosti šancí na navýšení skóre, šance se neproměňovali a o výsledek jsme se do posledních vteřin obávali, kde soupeř hrál ještě přesilovku 4 na 3, nakonec i tento tlak náš tým ustál a zaslouženě zvítězil, děkuji všem borcům za dnešní výkon a nasazení, budu se těšit na další zápasy s vámi. Let´s go Flames.

Změna rozpisu soutěže

Došlo ke změně rozpisu soutěže 2. ligy-jih, do play-off postupuje všech 11 týmů, které se podle umístění v ZČ rozdělí na dvě skupiny. Týmy v těchto skupinách odehrají vyřazovací část:
Mistrovská skupina - týmy umístěné na 1. - 6. místě po základní části
Týmy umístěné na 1. - 2. místě po ZČ postupují do semifinále. Týmy umístěné na 3. - 6. místě vytvoří dvojice pro čtvrtfinále (3-6, 4-5). Vítězné týmy postupují do semifinále. Poražené týmy ze čtvrtfinále se utkají o 5. místo. Vítězné týmy semifinále postupují do finále. Poražené týmy ze semifinále odehrají sérii o 3. místo. Semifinále a finále se odehraje na 3. vítězná utkání, série o 3. - 5. místo se odehrají na 2 utkání (dvoubodovým systém - tj. v případě remízy se neprodlužuje, při rovnosti bodů po 2 utkání následuje 10 min. prodloužení případně samostatná střílení v sérii po pěti.
Skupina o umístění - týmy umístěné na 7. - 11. místě po základní části
Týmy umístěné na 7. - 9. místě po ZČ postupují do semifinále. Týmy umístěné na 10. - 11.místě vytvoří dvojici pro čtvrtfinále. Vítězný tým čtvrtfinále postoupí do semifinále. Poražený tým se umístí na konečném 11. místě soutěže. Vítězné týmy semifinále postupují do finále. Poražené týmy semifinále odehrají sérii o 9. místo. Semifinále a finále se odehraje na 3. vítězná utkání, sérii o celkové 9. místo se odehraje na 2 utkání (dvoubodovým systém - tj. v případě remízy se neprodlužuje, při rovnosti bodů po 2 utkání následuje 10 min. prodloužení případně samostatná střílení v sérii po pěti.

Poslední zápas základní části

1.5. 2022 (neděle) v 10:00 HBC Volary Flames - HC Dranreb Nová Včelnice

Jednoznačná prohra s Olympem

23.4. 2022 HBC Olymp Jindřichův Hradec - HBC Volary Flames 14:4 (5:0,4:2,5:2)

Branky a asistence: Slanina (Mátl D., Plášil), Švábirt (Miláček, Strada), Slanina (Plášil, Mátl D.), Slanina (Švábirt, Mátl D.)SH, Přibyl (Švábirt), Slanina (Klimeš, Mátl D.), Slanina (Mátl D.)SH, Švábirt (Plášil), Miláček (Přibyl, Švábirt), Mátl D. (Plášil, Slanina), Slanina (Mátl D., Klimeš), Přibyl (Miláček), Švábirt (Přibyl)PP, Klimeš (Slanina, Mátl D.) - Dočekal, Dočekal (Vrzal, Svintek L.), Svintek L. (Koubek, Dočekal), Koubek (Dyba, Svintek L.)PP.

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Petzi, obránci: Dyba "C", Horák P. ml. "A", Horák J., Švec Mir., útočníci: Nechutný "A", Dočekal, Svintek L., Koubek, Balica, Horák P., Vrzal.

Zápas zhodnotil Lukáš Svintek: Do zápasu s Hradcem jsme nevstoupili vůbec dobře, domácí nastoupili ve velkém tempu, které jsme bohužel nechytli a rychlé góly na začátku útkání nám vzaly vítr z plachet. Hradec hrál na míčku a k ničemu nás nepustil. Ve druhé třetině se nám povedlo dát rychlé gól, ale Hradec nám nedal moc možností k dalším akcím a zápas si celkem v klidu korigoval.  Výpadek ve třetí třetině znamenal 4 góly během 1 minuty. Následný oddechový čas a porada v půlce třetí třetiny zněla jasně, uklidnit se a zkusit konec třetiny vyhrát a to se i povedlo. Celkové skóre 14:4 pro nás znamená jediné a to poučit se z chyb a připravit se co nejlépe na poslední zápas sezony, který nás čeká další neděli proti Nové Včelnici.

Další zápas

23.4. 2022 (sobota) v 11:00 HBC Olymp Jindřichův Hradec - HBC Volary Flames

Pedagog "B" odsunul Plameny na poslední místo tabulky

17.4. 2022 HBC Volary Flames - SK Pedagog České Budějovice "B" 4:5 (1:0,1:2,2:3)

Branky a asistence: Kučera (Nechutný, Horák P. ml.), Balica (Svintek L., Horák P. ml.), Svintek L. (Dočekal)SH, Kučera (Horák P. ml.) - Zelenka (Kovařík, Talíř)PP, Vachulka (Jirásek), Chudomel (Talíř, Kovařík), Jirásek (Strejček, Vachulka), Kovařík (Zelenka, Mráz)PP.

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Petzi, obránci: Dyba "C", Nechutný "A", Horák P. ml. "A", Horák J., útočníci: Dočekal, Svintek L., Koubek, Kučera, Bednář, Balica, Horák P., Kub, Andraschko, Vrzal.

Zápas zhodnotil kapitán týmu David Dyba: Dnešním soupeřem nám byl tým SK Pedagog České Budějovice "B" zápas pro nás dopadl porážkou 4:5, kde si myslím že jsme byli dlouhou dobu vyrovnaným a rovnoceným soupeřem. V zápase jsme doplatili na nedisciplinovanost a nechávali se často vylučovat, sice jsme množství přesilovek soupeře ubránili, ale stálo nás to velké síly v boji v závěrečné třetině, kdy jsme z kraje dostali tři rychlé góly, jako tým jsme to nevzdali a dokázali korigovat na 4:5 a při závěrečném tlaku posledních pár minut zápasu jsme doufali ve vyrovnání, které nepřišlo...soupeři gratuluji k výhře, my bychom se měli do dalších bojů víc ukaznit a rozložit lépe síly...každopádně děkuji klukům za předvedenou hru, makali jsme co se dalo a věřím, že když do dalších bojů dáme všechno jako poslední zápasy, tak by to mohlo slavit úspěch.

Další zápas

17.4. 2022 (neděle) v 10:00 HBC Volary Flames - SK Pedagog České Budějovice "B"

Volary odjely z Českých Budějovic bez bodu

9.4. 2022 HBC Vikings České Budějovice - HBC Volary Flames 4:2 (0:0,2:1,2:1)

Branky a asistence: Hejl (Kaločaj), Bušta (Zachoval), Holub (Hejl)PP, Štěpánek (Kaločaj) - Dočekal (Horák P., Nechutný), Svintek L. (Balica)PP.

Sestava HBC Volary Flames: Brankář: Petzi, obránci: Dyba "C", Horák J., Švec Mir., Kub, útočníci: Nechutný "A", Dočekal, Svintek L., Horák P., Balica, Riedl.

Zápas zhodnotil Ondřej Nechutný: Zápas jsme začali dobře, soupeře jsme k ničemu nepouštěli a sami jsme si vypracovali několik šancí. Dočky (Zdeněk Dočekal) nás poslal ve druhé třetině do vedení, tady vidím zlom našeho zápasu, když jsme rychle inkasovali a dali jsme Vikingum šanci. Myslím že tady jsme to měli víc stáhnout a držet před brankový prostor a vydržet nápor, jenže my jsme dostali další rychlý gól a to nás zlomilo, měli jsme několik šancí vyrovnat. Bohužel se to nestalo. Soupeři gratuluji, vyrovnaný zápas vyhráli Vikingové, nemáme se za co stydět. Dneska měli víc štěstí oni, příště už jim body nedovolíme. Našim klukům chci poděkovat za dnešní výkon.

Další zápas

9.4. 2022 (sobota) v 10:00 HBC Vikings České Budějovice - HBC Volary Flames

Derby pro bečko Prachatic

27.3. 2022 HBC Volary Flames - HBC Prachatice "B" 1:6 (0:2,1:1,0:3)

Branky a asistence: Horák P. ml. TS -  Kukulík (Lácha, Keresteš), Hudeck (Bárta, Trojan), Fiala (Keresteš), Lácha (Kukulík, Fiala), Dojčar (Bárta, Hudeck)SH, Kukulík.

Sestava HBC Volary Flames:
Brankář: Petzi, obránci: Dyba "C", Horák P. ml. "A", Horák J., Švec Mir., útočníci: Nechutný "A", Dočekal, Svintek L., Bednář, Koubek, Vincik, Horák P., Kub.

Zápas zhodnotil kapitán týmu David Dyba:
 našim dnešním soupeřem bylo bečko Prachatic, se kterým si myslím, že jsme dnes sehráli vyrovnanou partii, přičemž nás můžou mrzet nevyužité šance, do kterých jsme se dostávali a táke je dost často neproměnili. Prachatický tým je oproti našemu zkušenější, zkušenost hrála dost velkou roli na výsledku, přičemž tým Prachatic dokázal využít chyb našeho týmu. Gratuluji vítězům, nyní nás čeká přestávka za dva týdny se uvidíme na hřišti s Vikingy České Budějovice, které bychom rádi potrápili a sehráli s nimi vyrovnanou partii, zavěrem bych poděkoval všem hráčům co dnes přišli a bojovali do poslední minuty. Let's go Flames!